KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11796096
*
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 08:41:25
1
Vinnande bud
22/4 14:24:19
2
600 kr
22/4 14:24:19
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 14:24:51
2
800 kr
22/4 14:24:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/4 11:04:49
3
1.200 kr
23/4 11:04:49
1
1.300 kr (Budbetjänt)
23/4 11:07:06
3
2.000 kr
23/4 11:07:06
1
(budbetjänt)
23/4 19:11:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/4 08:41:25 | 1 | Vinnande bud |
| 22/4 14:24:19 | 2 | 600 kr |
| 22/4 14:24:19 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 22/4 14:24:51 | 2 | 800 kr |
| 22/4 14:24:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 23/4 11:04:49 | 3 | 1.200 kr |
| 23/4 11:04:49 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 23/4 11:07:06 | 3 | 2.000 kr |
| 23/4 11:07:06 | 1 | (budbetjänt) |
| 23/4 19:11:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



